אחד הדברים החשובים שתעשו לפני קניית נכס אם למגורים ואם להשקיע זה בדק בית.

מדובר באחת הבדיקות החשובות שמבצעים בנכסים כאשר כל המטרה היא להבטיח כי הדברים המוסתרים מהעין לא ייפגעו בערך הנכס. הפגיעה יכולה להיות אסתטית בלבד ויכולה אף להגיע למקרי קיצון שיבטלו עסקה. את בדק הבית מבצע רק גוף המומחה לכך. גם אם יש לכם ידע רב בבנייה, אנו ממליצים לכם להשאיר את בדק הבית למומחים לכך. המהנדס המבצע את הבדיקות, עובר לכל אורך הנכס תחת סעיפים על מנת לא לפספס דבר. הוא אף מבצע בדיקה לתוכנית ההנדסית ולעמידה בתקנים הישראלים. יש לציין כי הדוח שמתקבל בסיום הבדיקה תקף משפטית והוא ישמש אתכם במידה ותאלצו לפנות לדיון משפטי.

יתרון נוסף בבדק בית משאיר אתכם מחוץ לוויכוח. המהנדס הוא הגוף שיתנהל מול הקבלן או בעלי הנכס בכל הנוגע לליקויים שיתגלו, עלותם ופגיעה לנכס. ישנה תמיד האופציה להתמקח על הסכום ולהוזיל אותו.

הליקויים הנפוצים שמתגלים בבדק הבית:

  • רטיבות– נבדקת בעיית הרטיבות גם בתוך הנכס ומחוצה לו.
  • סדקים– חלק מהסדקים הם מפגע אסתטי שגם דורש תיקון כמובן, אך הסדקים העמוקים הם אילו שיכולים לסכן את עמידות הנכס.
  • תוכנית בנייה– תוכנית הבנייה נבדקת בקפידה על מנת לוודא כי ישנה עמידה בתקנים ובתכנון שנקבע מראש. ברגע שמתגלה סטייה מהתוכנית, מתגלים הליקויים.
  • איטום– בעיות איטום הן בעיה נפוצה. הליקוי יכול לגרום לבעיית רטיבות ובהמשך לבעיות נוספות.

ייתכן כי חלק מהליקויים שציינו נראים לכם קלים ופשוטים, אך היו בטוחים שאתם רוצים להמנע מהם ככל האפשר. בעיית רטיבות גורמת לעובש המתפשט במבנה ומסכן את דיירי הבית. סדקים בקירות לא ייפתרו לבד ועם הזמן יחמירו.

לסיכום, בדק בית הזמינו רק מהמומחים לכך. תהיו בנכס בזמן הבדיקה וודאו כי כל פינות הנכס נבדקות כהלכה.

בהצלחה!