שמאי מקרקעין

בשוק פרוץ ודינמי כשוק הנדל"ן תמיד מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין לפני ביצוע הרכישה. ייתכן כי אתם משוכנעים כי בעל הנכס הוגן עמכם והמחיר סביר עבור הנכס אך אתם ל רוצים לגלות כי עשיתם טעות נוראית שתעלה לכם ביוקר בעתיד והפסדים עצומים במידה ושילמתם סכום גבוה מידי או שישנן הפתעות שיצוצו בהמשך שיורידו את ערך הנכס.

מה תפקידו של שמאי המקרקעין ומה הבדיקות שהוא מבצע:

שמאי מקרקעין הוא אדם שתפקידו העיקרי הוא לקבוע ערך של נכס על פי מספר קטגוריות שיכולות להשפיע. שמאי המקרקעין מתאים הן לאנשים המעוניינים לרכוש נכס או מנגד, אדם שמעוניין למכור נכס שבבעלותו. שני הצדדים לא רוצים להיות בצד השלילי של המטבע. שמאי מקרקעין יכול אף לשמש אתכם בהרחבת עסק למשל.

גם אם אתם משוכנעים שאתם מכירים היטב את שוק הנדל"ן ותנודותיו וביצעתם סקר ובדיקות, נכנסתם למתווכי דירות ושאר נכסים תהיו בטוחים שאדם שזה מקצועו העיקרי ידע פרטים נוספים שאתם ככל הנראה תפספסו. זה לא הזמן לחסוך. מומלץ להשקיע מעט כדי לחסוך הרבה בהמשך.

הבדיקות שמתבצעות:

ראשית מתבצעת בדיקת ליקויי בנייה ובטיחות הנכס. ליקויי הבניה יכולים להופיע גם בדירות חדשות מקבלן. הבטיחות קודמת לכל ולא נדיר לקרוא על פרפסת שנפלה או אריחי בניין שנופלים ומסכנים חיים. בנוסף, שמאי המקרעין בודק בנייה בלתי חוקית כהרחבות או הכנה למרפסת שיכולה לעלות פלאים את ערך הנכס. הכרת האופציות שעומדות בפני בעל הנכס בעתיד, סקירה של המצב הפיזי של הנכס על כל היבטיו. מנזילות ועד סדקים. והדבר החשוב ביותר, הפן המשפטי. שמאי המקרקעין יוודא כי הנכס בבעלות המוכר ולא קיימים נושים נוספים שיכולים לעורר בעיות בעתיד בכל הנוגע לבעלות. לאחר כל הבדיקות הנ"ל יתקבל דוח חתום המעיד על כל הליקויים אם ישנן ובשורה התחתונה, האם הנכס כדאי או לא והאם אתם עומדים לבצע את עסקת חייכם.

לסיכום, גם אם אתם בטוחים שאתם יכולים להתמודד לבד, לבדוק ועוד. אנו ממליצים שכן להעזר בשמאי מקרקעין. בצעו סקר קצר בנוגע לעלויות והכי חשוב, קחו רק איש מקצוע אמין, מקצועי ובעל ניסיון.