בדיקת ריצוף

בדיקת ריצוף היא חלק מסעיפי הבדיקה "בבדק בית". הבדיקה נעשית על מנת לבחון ליקויים בטיב האריחים ומביצועם.

חברת טרמינל, יודעת שלא נדיר להגיע לבתים ולהרגיש שהאריחים מתנדנדים ממקומם ובמקרים קיצוניים אפילו יוצאים. ישנם סוגים רבים בשוק של אריחים ואיתם המטרות.

מפרקט ועד קרמיקה וכל אריח והתכונות שלו. חלקם מתאים לפנים וחלקם לחוץ וחשוב להקפיד על כך.

מה כוללת בדיקת ריצוף:

ראשית, הבדיקה נועדה על מנת לבדוק את איכות הנחת הריצוף.

הבדיקה נעשית על ידי מהנדס שדבר ראשון מוודא האם קיימים הפרשי גובה, שיפועים ואף איכות האריחים- שברים, סדקים, הלבנה, חומר מילוי בין אריח לאריח ושלמותו ועוד. המטרה המרכזית בבדיקה היא לאתר את הליקויים ולתקנם.

מדובר בליקוי בניה שמחמיר וגורר אחריו ליקויים נוספים ובעיקר מקשה על ההתנהלות השוטפת בבית. מניקוי ועד הליכה על הריצפה.

הליקויים הנפוצים והמרכזים:

סטייה- בדיקה זו מודדת האם הריצוף ישר. ריצוף שלא ישר יגרום לתזוזה של שאר האריחים והוצאת הרובה החוצה עם הזמן.

סטייה מקומית- סטייה מקומית היא כאשר ישנה נקודה אחת שיותר גבוהה או יותר נמוכה בהשוואה למישור. אתם בטח מכירים את הבעיה שנוצרת כאשר אתם שופכים מים לניקוי אך המים זורמים ומתנכזים רק באזור אחד. דבר זה קורה כאשר ישנו ליקוי שכזה.

גבהים- כאשר בין אריח לאריח ישנם הפרשי גובה. משמע, שיטוח הקרקע לפני הנחת הריצוף לא נעשה כראוי ומי שהניח את הריצוף לא בדק לאחר הנחת הריצוף לפניו.

כל אילו ועוד הם רק הליקויים הנפוצים אך חשוב לזכור, מבנה הוא מכלול וכאשר ישנו ליקוי אחד הוא גורר אחריו ליקויים נוספים של רטיבות ונזילות. ישנה חשיבות יתרה לטפל בבעיה ולאתרה על מנת שערך הנכס לא ירד ואיכות החיים לא תיפגע. אנו תמיד ממליצים להתייעץ עם מהנדס והעדיפות היא לפני כניסה לנכס על מנת לוודא שלא ידרשו מכם תיקונים שלא צפיתם. ברוב ליקויי הריצוף, ההמלצה היא לא להחליף אריח אחד כי גם זה יכול להוביל לליקויים וקשה מאוד לצלוח. לכן, הקפידו ופנו לאיש המקצוע בזמן.

בהצלחה

מידע מקצועי בנושא בדיקת ריצוף