בדק בית לפני רכישת דירה יד 2

בדק בית לפני רכישת דירה יד 2: רגע לפני שאתם רוכשים את דירת החלומות שלכם, גם אם מדובר בדירה יש שנייה, אתם רוצים להזמין איש מקצוע לבצע בדק בית מקצועי לדירה.

אולי דווקא כי מדובר בדירה יד 2 יש בכך חשיבות אפילו גדולה יותר.

ביצוע בדיקה זו חיוני מאוד מצד הקונה כיוון שהיא תספק לכם מידע מלא אודות מצב הנכס מבפנים מבחוץ, גם עבור דברים שאינם נראים לעין, וכך למעשה תוכלו להעריך את שוויו האמיתי של הנכס ואפילו את כדאיות ביצוע העסקה.

מדוע לא כדאי ללמוד ממשה ודורית איך לרכוש דירה?

משה ודורית, זוג יחסית צעיר בגיל 30 לחייהם, לקחו משכנתא בנוסף להון האישי שצברו כדי לרכוש דירה יד שנייה.

כל שעניין אותם היה לקנות דירה באזור מסוים שהם רצו והם קפצו על הדירה הראשונה שראו באותו אזור הנמצאת למכירה.

ללא משא ומתן על מחיר הדירה וכמובן ללא בדק בית מקצועי הנדרש לפני שרוכשים דירה, לא משנה אם מדובר בדירה יש שנייה או דירה חדשה.

לאחר שעברו לדירה שמחים ומאושרים ושילמו את מלוא הסכום על הדירה, הם גילו מהר מאוד נזילה שהוחבאה מעיניהם, סדקים בקירות מאחורי ריהוט שהיה כשהדירה הייתה בתצוגה, תקלה בחשמל כאשר מדליקים מתגים מסוימים ועוד מגוון ליקויים שונים חלקם גדולים יותר חלקם פחות.

הנזק הצפוי בשיפוץ הוא עשרות אלפי שקלים שהם לא היו מוכנים אליהם וגם סביר להניח שלא היה להם כיוון שהמשכנתא מספיקה לנטילת הדירה בדרך כלל.

משהו שבדק בית בשווי 1000-1500 ₪ היה חוסך להם לפני שרכשו את הדירה.

מדוע זה חשוב עוד יותר לבדוק דירה יד 2 לפני רכישה?

נהיה הוגנים ונאמר שגם בדירה חדשה מקבלן ניתן למצוא ליקויים שונים אולם כאשר מדובר בדירה יד 2 מדובר בדירה שצברה וותק בדרך כלל, בין אם של כמה שנים ובין אם של כמה עשרות שנים.

ככל שהשנים עוברות חומרי הגלם של הבנייה נחלשים, נסדקים וכן גם התשתיות הקשורות לאינסטלציה, לגז, לחשמל – הכול עשוי להבלות לאורך השנים. לכן ככל שהדירה ותיקה יותר כך עולה הצורך בבדיקת הדירה לפני הרכישה שלה וגדל הסיכוי לגלות ליקויים שונים.

מה הכוונה בליקויים שאינם נראים לעין?

כחלק מבדיקת הבית והתשתיות שלו המהנדס המגיע אליכם לבצע את הבדיקה עושה שימוש במכשור מיוחד כדי לבדוק את מצב התשתיות בתוך הקירות, האם יש גז בריכוז גבוה בבית המצביע על דליפת גבוה, בודק את מערכות החשמל ועוד.

אלו דברים הנסתרים מן העין ונמצאים בתוך הקירות, באוויר או בדיקת חשמל שצריכה להיעשות על ידי איש מקצוע עם הכלים הנכונים.

תקלות מסוג זה עשויות לעלות לא מעט כסף ולכן מדובר בבדיקות חיוניות מאוד.