איתור רטיבות

אם על כל פעם שמצאנו את הליקוי הזה היינו מקבלים שקל, תחשבו איפה היינו היום… אחד הליקויים הנפוצים כמעט בכל נכס. רובנו חושבים כי מדובר בליקוי קליל וישנם אלו שאפילו מתעלמים ממנו. אך לא כך הדבר. מדובר בתופעה קשה שנגרמת כתוצאה מליקויי בנייה מתמשכים ואילו גוררים אחריהם בעיות ואחת מהן היא הרטיבות. כאשר אומרים "איתור רטיבות", הכוונה היא ראשית לאתר את הסיבה וישנן לא מעט.

הסיבות הנפוצות לרטיבות:

  • סדקים– סדקים עמוקים יכולים להוביל לכניסת מים ולחות ועם הזמן, החמרה שתוביל לכתמי רטיבות.
  • נזילה– צנרת לא תקינה או ישנה ועד פיצוץ בצינור יכולים להוביל לנזילת מים פנימית בנכס. המים חייבים לצאת איך שהוא וכך מתגלים כתמי רטיבות.
  • איטום– ליקוי בניה נפוץ. איטום לא תקין בפתחי הנכס כמרפסת, חלונות ודלתות, יוביל בסופו של יום לבעיית רטיבות בבית.

כמובן שישנן סיבות נוספות אך אלו שציינו הן הנפוצות ולרוב יחפשו אותן ואם לא תמצא בעיה ימשיכו לחפש. על מנת לפתור את בעיית הרטיבות, אין ברירה, חייבים לחפש את המקור ורק לאחריו נמגר לעד את הרטיבות. אחת הבעיות שגוררת רטיבות היא בעיית עובש הנגרמת מלחות רבה המצטברת ללא אפשרות לצאת. את העובש בדירות נרגיש כמעט ישר. הריח החזק שיתפשט בנכס לא יהיה ניתן לפספס והוא אף מסוכן ויכול לגרום לבעיות נשימה רציניות. אל תשכחו שבבית שלכם אתם אמורים להרגיש הכי טוב ולכן, אין להתעלם מהבעיות הללו ולטפל בהן במהירות האפשרית. תהיו בטוחים שכאשר יגיע איש מקצוע, הוא יגלה בפינות נוספות בבית כתמי רטיבות מוסתרים מאחורי ארונות, דלתות ועוד. תופתעו לגלות כמה הבעיה מחריפה במהירות.

לסיכום, על מנת לטפל בבעיית רטיבות יש לאתר את הסיבה. רק לאתר איתור המקור יהיה ניתן למגר את הליקוי. כמעט בכל נכס בשלב כזה או אחר תיווצר בעיית רטיבות. גם בגלל תנאי מזג האויר בארץ וגם בגלל ליקויי בניה רבים בעשור האחרון שגורר איתו פיקוח נמוך ואיכות בניה ירודה.

בהצלחה!