בדק בית לפני רכישת דירה חדשה

בדק בית לפני רכישת דירה חדשה: בשעה טובה אתם הולכים להיכנס לדירה החדשה שלכם. אתם כבר מריחים את ריח הצבע החדש על הקירות, מדמיינים איך החיים שלכם יראו כאשר תיכנסו לדירה, היכן כל רהיט ימוקם, באיזה צבע לצבוע כל חדר, איך תרגישו כשתהיו בסלון או במרפסת וכו'.

רגע לפני שאנו נכנסים לדירת החלומות שלנו ומבצעים את העסקה הגדולה ביותר בחיינו, חשוב מאוד לבצע בדק בית, אפילו אם מדובר בדירה חדשה.

מה החשיבות של בדק בית לפני רכישת דירה חדשה?

רבים נוטים לחשוב שאם מדובר בדירה חדשה מקבלן או אפילו מאדם פרטי הרי שהדירה, בשל העובדה שמדובר בדירה "חדשה" שהרגע סיימו לבנות אותה ואף אחד עוד לא גר בה – תהיינה נטולת תקלות.

לרוב לא כך הדבר וגם במהלך הבנייה הקבלן לעתים מעגל פינות, מעלים דברים מן העין ולעתים זה לא קשור לקבלן אפילו אלא לעובד והאופן שבו הוא ביצע את העבודה ועוד סיבות אחרות שעשויות להיות כמו איכות חומרי הגלם, נזק שצד ג' עשה במבנה וכו'.

לכן חשוב לבצע בדק בית לפני רכישת דירה חדשה.

מה בודקים במהלך בדק הבית?

המהנדס שיספק לכם את שירותי בדק הבית יגיע אל המקום ויבצע בדיקות מקיפות בדירה ומחוצה לה, על המבנה, בדיקות של תוכניות הדירה והשוואתן לאופן שבו הדירה בנויה בפועל ועוד.

בין היתר יבדוק המהנדס את תשתיות המבנה והדירה, מצב הקירות כולל חיפוי, איטום, סדקים ועוד.

הריצוף ייבדק, המרפסת אם יש כזו, אפילו מערכות האינסטלציה, הגז והחשמל ייבדקו באמצעות מצלמות ומכשור מיוחד שיכול לאתר נזילות, דליפות, אי תקינות של החשמל ועוד.

בסיום העבודה הוא יפיק לכם דו"ח בדק בית מפורט עם מגוון הליקויים בדירה (אם יש כאלה) או בבניין, העלות המוערכת לתקנן ועוד.

מה עושים עם דו"ח זה?

את הדו"ח תוכלו לתת לקבלן אשר חייב לתקן את הליקויים המדוברים לפני הכניסה לדירה.

בדרך כלל מומלץ להזמין את השירות לפני שחותמים על העסקה כך ניתן להשתמש בזה כקלף מיקוח לעסקה: לתקן את הליקויים או להפחית מהמחיר בתמורה לכך שאתם תתקנו את הליקויים.

בין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן או מאדם פרטי כדאי לבצע את בדק הבית עם חברת בדק בית מומלצת ומנוסה בתחום.

בדיקה זו עשויה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ויותר, עוגמת נפש, זמן ואי נוחות. לפרטים נוספים והזמנת השירות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.