איתור נזילות לבדק בית עם טרמינל: מעל 5 בדיקות חשובות

רובנו יודעים מזה. על הקיר או התקרה מתחילים להופיע כתמי רטיבות לא ברורים. מתפשט ריח רע וישנה תחושת לחות.

חשוב לעשות איתור נזילות לבדק בית, בשביל למצוא בעיות של רטיבות ונזילות הן אחת הבעיות הנפוצות שכמעט כל אחד מאיתנו חווה בביתו אם מדובר בנכס חדש או ישן.

למה יש לנו נזילות בבית?

ביצוע עבודות בנייה ללא הקפדה על איטום מלא, בנייה לא טובה של מערכת האינטסטלציה, איכות חומרים נמוכה שאחריה מגיע בלאי מהיר יחסית. בעיית הנזילה לא חייבת להיות בדירה שלכם על מנת שתסבלו ממנה. במידה ואתם גרים בנכס מגורים משותף ייתכן שבדירה אחרת קיימת בעיה ואתם רק סובלים בעקיפין ממנה.

איתור הנזילה מתבצע על ידי בדיקת איתור נזילות במידה וזה לא מתבצע מול חברה המומחית בכך יכול לעשות יותר נזקים מתועלת. לא נדיר לראות דירות שבלת ברירה כל אריחי הרצפה הורמו על מנת לאתר את הנזילה ומהיכן היא מגיעה.

מה עושים עם כתמי הרטיבות?

ראשית, בררו מהיכן זה מגיע. שתפו בבעיה את הדיירים הנוספים בנכס במידה ומדובר בבניין מגורים. כיום לרוב הבניינים יש ביטוח שאמור לכסות נזקים.

אל תגעו בכתם הרטיבות. לא יעזור אם תטפלו בו באופן קוסמטי. במידה והנזילה לא נפתרה יצוצו כתמים נוספים ותטריחו עצמכם לחינם.

לא ניתן ומומלץ לטפל בבעיות נזילות לבד. השאירו זאת למומחים. קראו לאיש מקצוע. אם מדובר בבעיה במערכת האינסטלציה אתם צריכים אינסטלטור והיה ומדובר בכניסת מי גשמים בדקו מול חברת איטום.

אל תתפתו לקחת חברה המציעה שירותים זולים. במידה והעבודה לא תתבצע כראוי ותפתור את הנזילה אחת ולתמיד צפוי לכם חורף רטוב גם בתוך הבית והוצאה כספית גבוהה.

יש לזכור כי הנזילות לא עוברות מעצמן וברוב המקרים אכן מדובר בכל הקשור לאינסטלציה- צינורות שהחלידו, פיצוצים, חלודה, ברזים ועוד. לא מדובר בבעיה קשה כי אם נפוצה מאוד.

כאשר בחרתם את המקצוע שיגיע לנכס. תהיו איתו בזמן הבדיקה ואף תראו לו מהיכן החדש שלכם עולה. במידה ומדובר במבנים נמוכים כמו מרתפים או מקלטים עדיף ובטוח יותר להתייעץ עם מהנדס על מנת לוודא כי אין בעיה כללית במבנה.

ההערכו במעוד מועד בקיץ וודאו כי האיטום לכל הפתחים תקין, גג המבנה אטום. כך לפחות תוכלו להמנע מחלק מהבעיה.