בדיקת דירה לפני קנייה

לא קונים חתול בשק.. אנחנו בטוחים שהמשפט הזה מוכר לכם ולמרות שעולם הנדל"ן מתנהל כבועה בכל הארץ והמחירים מרקיעים שחקים יש לזכור כי מדובר בהוצאה הכספית הכי גדולה שנעשה בחיינו. עריכת בדיקה מקיפה לנכס בטרם הרכישה יכולה להכריע האם ביצעתם רכישה מוצלחת או נפלתם בפח. מניסיוננו הרב בשוק, ראינו לא מעט מקרים בהם אנשים בטוחים שהצד שמולם, כלומר המוכר, הוא אדם ישר והוא לא מסתיר מהם דבר אך תהיו בטוחים שייתכן שגם המוכר לא מודע לליקויים פי כמה וכמה אם מדובר בליקויים לא חשופים.

 הטיפים הכי חשובים ומשמועתיים שנוכל לתת לכם בכל הקשור לקניית דירה הוא לחפש והרבה, להתפשר עד גבול מסויים, לזכור את המילה לוקיישן (מיקום) בעיקר אם אתם קונים לצורך השקעה עתידית. אחרי שמצאתם את הנכס המיוחל תדאגו לבצע בו בדיקה על ידי מומחה.

בדיקת הדירה לפני הקנייה כוללת בדיקות מקיפות של כלל הנכס. הן מבחינה של ליקויים חזותיים ואסתטיים ועד ליקויי בניה. זכרו כי הנכס צריך להיות בטוח למגורים והדיקות שנערכות נעשות גם על החללים החיצוניים. למשל, המרפסות. בסיום הבדיקה יתקבל מסמך המפרט את הליקויים שנמצאו כולל הצעות לתיקון, עלויות וכדאיות. המסמך תקף בבית המשפט במידה ויעשה אצל בודק מוסמך.

הבדיקה על הנכס אורכת מספר שעות ואנו ממליצים לכם להיות נוכחים יחד עם הבודק על מנת לוודא כי הבדיקה מקיפה ונעשית ברצינות הנדרשת. בנוסף, כאשר אתם נמצאים עם הבודק אתם אף יכולים ורצוי שתשאלו שאלות ותבינו לעומק במה מדובר.

מה כוללת בדיקת הדירה:

הבדיקה ההנדסית כוללת השוואה של חריגות בנייה, כולל מבנים חיצוניים למשל מרפסות, בדיקת יציבות המבנה, חיפוש אחרי סימני שקיעה ואיתור סדקים בקירות, בדיקה כללית של נראות הבניין במידה ומדובר בנכס משותף, בדיקה חיצונית של הבית ובדיקת המערכות השונות בתוך הבית: חשמל, מים, ביוב, ריצוף, תריסים וחלונות כולל איטום פתחים.

לסיכום, בדיקת דירה עם השלב הלפני אחרון. אל תבצעו רכישה לפני שהזמנתם בודק מומחה ומוסמך לבצע את כל הבדיקות לליקויים השונים. זה יחסוך לכם המון כסף בהמשך!