בדיקת דירות

בדיקת דירה לפני ביצוע רכישה היא כמעט חובה. לאור איכות הבנייה הירודה שיכולים לעיתים לסכן חיים מדובר בבדיקה הכרחית. הדיקת דירה חשובה גם כאשר תרכשו דירה מקבלן. חבל שתגלו לאחר שנכסתם לדירה שלל ליקויים שעלותם יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, ירידת ערך הנכס וירידה באיכות החיים בבית החדש.

מה כוללת בדיקת הדירה:

הבדיקה היא יסודית ומחולקת לסעיפים ותתי סעיפים. הבדיקות נעשות על כל המבנה. למשל, במידה ורכשתם דירה בבניין משותף, הבודק יבחן גם את הבניין מבחוץ. כמו כן, הבודק יבקש לראות אישורי בניה ותכנון על מנת לוודא כי ישנה חפיפה והתאמה בין התכנון ההנדסי למוצר המוגמר.

  • מערכת החשמל בדירה : מערכת החשמל היא אחת הבדיקות החשובות בבתים חדשים. מערכת חשמל לא תקינה תשפיע באופן קיצוני על חייכם בבית. דוגמה לכך יכולה להיות קפיצת מתח בזמן הפעלת שני מכשירי חשמל במקביל. מכירים את הפרסומת חשמל זה לא משחק? אז זכרו זאת, מערכת חשמל שנבנתה שלא בתקנים הנדרשים יכולה להיות סכנת חיים ממשית.  בדיקת מערכת החשמל יכולה גם להיות באופן אסתטי. חיווט וחשיפה של חוטים או תקעים.
  • מערכת האינסטלציה בדירה: אחת המערכות החשובות ומהוות מערכת ליבה. מערכת אינסטלציה טובה תמנע בעיות נזילה עתידיות ורטיבות ואף תבטיח מערכת ניקוז תקינה.
  • איטום הדירה: איטום לא תקין יגרור אחריו בעיות רטיבות, קור שנכנס לבית וקור שבורח מהבית בימות הקיץ. במהלך הבדיקה בודקים את טיב החומרים שהשתמשו בהם לאיטום. בדיקת האיטום תתבצע בכל חלקי הבית: הגג, המרתף, וכל פתח אפשרי כמו הדלתות והחלונות.

אלו הם רק הליקויים הנפוצים בבדיקת דירות שיכולים להתגלות. ישנם ליקויים נוספים שהם לא תמיד יהיו בתחום ההנדסי אלא אף בתחום המשפטי. כחלק מהבדיקה יבחנו מסמכי בעלות, אישורים ובדיקה על הגוף המוכר באם מדובר באדם פרטי או קבלן. כל האישורים יבחנו.

לסיכום, על בדיקת הדירה לא מוותרים. עדיף להוציא סכום כסף שאנחנו לא מזלזלים בו אך אין ספק שהוא יכול לחסוך מכם עשרות אלפי שקלים עתידיים. תקנו בראש שקט ובחרו חברת בדיקה אמינה ומנוסה לבדיקת הנכס.