חוות דעת על ליקוי בנייה

היה וכבר ביצעתם בדיקה לפני רכשת הנכס להלן הסברים על חוות הדעת שתקבלו:

ראשית, חוות הדעת תכלול בדיקה חזותית אם זה של נכס פרטי או של בניין משותף. ניתן לראות את איכות הצבע והחומרים. ניתן לזהות רטיבויות. מבצע הבדיקה יעלה לגג הנכס על מנת לראות את מצבו הן מבחינת איטום, שקעים, זיפות ועוד. הבדיקות הללו נותנות לבודק אינדיקציה להערכת גילו של הנכס, מצב התחזוקה השוטפת שנעשית בנכס, מצב הצנרת במידה ויראו סימני רטיבות או שיראה שתחזוקת הגג לא נעשית באופן עקבי ומקצועי.

חוות הדעת כוללת גם בדיקה של הקירות. זה מתחיל מטיב הטיח והצבע, בדיקה של קילופים ואף התנפחויות.רטיבות היא אחת הבעיות המרכזיות שבעלי נכסים נתקלים בהם ולעיתים היא נראת פשוטה וקלה לתיקון ובחוות השעת יראו כי הבעיה גדולה יותר מהנראה בשטח. צריך לבדוק אם ישנם סימני של רטיבות ויובש על הקירות. מומלץ גם לבצע את הבדיקות הנ"ל בחורף או בסתיו, במידה וזה אפשרי כמובן. בדיקה נוספת שמבצעים הם על הפתחים. סעיף זה כולל את הדלתות והחלונות, כולל המשקופים והמסגרות. יש לבדוק סדקים וסימנים של התיישנות. יש לבדוק היטב את התריסים בבית. לנסות להעלות ולהוריד את התריסים מספר פעמים. לבדוק את איכות הכבל של התריסים.

הדברים האלה נראים זניחים לכאורה, אך חשוב לכללם כחלק מתוך בדיקת בית לפני קניה, כיוון תיקונם יעלה אלפי שקלים. לאחר שסיימנו לבדוק את הקירות והפתחים יש לבדוק היטב את הריצוף והקרמיקה. יש לבדוק שהריצוף שלם ולא סדוק. יש לבדוק את איכות הדבש של הריצוף. חשוב לזכור שנורא קשה להתאים ריצוף חדש לקיים. במילים אחרות, במידה ומספר אריחים יתנתקו מהקיר או ישברו, נצטרך להחליף את כל הריצוף. וכאן מדובר כבר בהוצאות כבדות. והבדיקה החשובה שחוות הדעת שלה במידה וימצא ליקוי תעלה לנו ביותר היא הצנרת שהרי היא מערכת הליבה. חשוב מאוד לבדוק את כל הצנרת. יש לבדוק את לחץ המים בברזים. לברר את גילה של הצנרת והאם ומתי הוחלפה. יש לבדוק סימני חלודה בחלקי צנרת גלויים.

חשוב להבין שבנוסף לעלותה של תיקון הצנרת עצמה, יצטרכו לשבור קירות ורצפות על מנת להגיע אליה. תיקון כזה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. בעיית הצנרת לרוב יכולה להיות מוסתרת לכן ישנה חשיבות שהחברה שבחרנו מטעמנו שתבצע את הבדיקה תשתמש בטכנולוגיה מתקדמת שקיימת היום כדי שיהיה מינימום נזק בזמן הבדיקה וגילוי מקסימאלי.

בחוות הדעת שתקבלו מהמומחה כל הליקויים יהיו מפורטים לפי נושאים כולל הצעות לתיקון ועלויות. המסמך הזה ישמש אתכם כקלף מיקוח במשא ומתן מול המוכר ובעת הצורך אם תצוץ בעיה בהמשך בבית המשפט. אל תוותרו על חוות דעת על הדירה.