חוות דעת הנדסית אמינה

רק לאחר חוות דעת הנדסית ניתן לקבוע בוודאות כי הנכס בטוח ובעיקר מה שוויו הכספי בשוק. לעיתים המראה המתוחזק של המבנה מתעתע ונראה יותר אטרקטיבי ממה שהוא באמת אך מסתיר ליקויים רציניים שמפחיתים מערכו ואף מסכן חיים.

גם אם אתם מתכוונים לבצע רכישה להשקעה שברור לכם שתבצעו שיפוץ נרחב אנו ממליצים על חוות דעת הנדסית מקצועית על מנת שלא יהיו הפתעות. המטרה העיקרית בחוות דעת הנדסית היא למפות את הנכס בכללותו ולוודא כי הוא נבנה בתקנים הישראלים ועומד בכל תנאי הבטיחות. במידה והזמנתם חוות דעת הנדסית לפני רכישה מקבלן טרם השלמת הבנייה יהיה על הקבלן לתקן את הליקויים שימצאו או שיופחת המחיר.

אנו ממליצים על תיקון הליקוי. את חוות הדעת ההנדסית מזמינים רק ממהנדס המורשה לכך ובעל ניסיון. המהנדס יסייר בכל הנכס וייבדוק את חריגות הבנייה, בעיות רטיבות, איטום, יציבות המבנה, אישורים, בעיות חשמל, צנרת ועוד. למעשה מדובר בדוח לא קצר שתקבלו לאחר הבדיקה. הדוח מחולק לסעיפים.

כמו כן, אתם לא נשארים עם הבעיות. אחת המטרות העיקריות בקבלת הדוח היא הערכת מחיר לתיקונים, ייעוץ ומשא ומתן מול המוכר. אין ספק שלאחר חוות הדעת אנו לבטח נדע את מצבו האמיתי של הנכס והאם הוא כדאי להשקעה או למגורים. כמו כן, אחד היתרונות הבולטים של הזמנת דוח שכזה תעזור לכם אם יווצר קונפליקט מול המוכר/קבלן.

חוות דעת הנדסית אמינה

לא מעט פעמים, קל יותר למוכר הנכס להאמין למהנדס מומחה שמוכיח לו כי ישנם ליקויים וחומרתם ובטח אם מדובר בקבלן שהדבר האחרון שהוא מעוניין בו זה להתחיל ולתקן.

אנו מקווים שלא תצטרכו אך אם המחלוקת לא תיפתר ותאלצו לפנות לבית המשפט, חוות הדעת ההנדסית תשמש אתכם והיא קבילה וחתומה על ידי מהנדס. היא תהפוך לסנגור הכי טוב שיכול להיות לכם.

חשוב לנו לציין כי מרבית הליקויים שנמצאים לא חמורים ובכל מקרה מדובר בגילוי משמח. אך תמיד קיימת אופציה שהמצב חמור ועדיף לשלול. ישנם ליקויים אסתטיים וישנם ליקויים שמסכנים חיים. לא פעם נתקלנו במקרים חמורים של נפילת מרפסות וקירות. אנו ממליצים שלא להמנע משלב זה ולהתייחס אליו כחלק מובן מאליו בתהליך הרכישה.

גם במידה ולא הזמנתם חוות דעת הנדסית טרם הרכישה אתם עדיין יכולים להזמין כזו גם אם אתם גרים בנכס. במידה וישנם ליקויים הם לא יעברו מעצמם ועדיף לדעת עליהם במהרה על מנת לחסוך בעלויות, החמרה ועוגמת נפש.