בדיקת דירה לפני קנייה

אין ספק שאין חכם כבעל ניסיון, אך לעיתים עדיף שלא לחוות על בשרכם את הטעות בעיקר אם אפשר למנוע אותה. בדיקת דירה לפני קנייה מבחינתינו היא לא בגדר המלצה אלא חובה. מספר הליקויים שיכולים להמצא בנכס גם אם הוא נראה חדש ומוקפד יכולים להיות גדולים ומסכני חיים של ממש. כאשר אנו מבצעים את הרכישה החשובה ביותר בחיים עבור רובנו לפחות, כזו שנשקיע בה את מירב כספנו ואף נתחייב לשלם עליה שנים רבות זה רק טבעי לבדוק. כשם שניקח רכב לבדיקה לפני קנייה כי כך נהוג ומקובל. כאשר אתם מבצעים קנייה ללא בדיקה זה להשקיע כסף בעיניים עצומות.

להלן הסעיפים המרכזיים בבדיקת הדירה:

  • בטיחות– בישראל קיימות תקנות בנייה ובטיחות שלא תמיד מקפידים עליהם. מגובה המעקות במרפסות ועל איכות החומרים. כל אילו ועוד חייבים להיבדק על מנת לא לסכן את באי הבית והגרים בו.
  • רטיבות– בעיה נפוצה ברוב הנכסים הנגרמת בגלל לקויות בנייה מוכרות. בעיית הרטיבות חייבת להיפתר היות והיא גוררת אחריה בעיות נוספות שיגרמו למבנה. עובש וריח רע המסוכנים למערכת הנשימה הם רק חלק מהתופעות הלא נעימות.
  • איטום– איטום לקוי גורר איתו בעיות. יש לוודא כי כל הפתחים בבית נאטמו כראוי מפני גשמים, רוחות ומזיקים.
  • צנרת– הדבר הכי מציק ברוב הבתים היא בעיית הסתימות או זרם מים חלש. במידה ונבנתה צנרת מסועפת ולא נכונה התיקון שנאלץ לבצע לאחר מכן יצריך שברים בקיר.
  • יציבות– למרות שישראל לא סובלת מרעידות אדמה תכופות או חזקות, יציבות המבנה חייבת להבדק גם אם מדובר בבניין משותף.
  • סדקים– בעיית הסדקים יכולה במקרה הטוב להוות מטרד אסתטי אך במידה ומדובר בסדקים עמוקים הדבר יכול להוביל לבעיות רטיבות וסכנה.

לסיכום, בדיקת הדירה לפני קנייה תיתן לכם לישון בשקט. תנו למומחים לבצע את עבודתם נאמנה. בחרו מומחה בעל ניסיון ובצעו יחד איתו את הבדיקה. כמו כן, במידה וימצאו ליקויים הוא יסייע לכם במשא ומתן מול בעל הנכס. בתיקונים לפני הקנייה או הפחתת מחיר משמעותית.