חוות דעת הנדסית

בכל הנוגע לעולם הנדל"ן אין דבר כזה יותר מידי מידע. חוות דעת הנדסית בכל נכס אם הוא חדש עם קיים שנים ספורות היא בגדר חובה. הבדיקה ההנדסית מבטיחה שהנכס ראוי למגורים, יציב, בטוח ועומד בתקני הבניה. לא פעם, נמצאו מבנים חדשים שנראו יציבים אך בדיקה הנדסית העלתה ליקויים מסכני חיים. רק באמצעות בדיקה הנדסית מקיפה יכולים להתגלות ליקויים או פגמים. ישנם פגמים שמינימום טיפול אסתטי יסתיר מעיניים לא מיומנות.

מי מבצע את הבדיקה:

הבדיקה נעשית רק על ידי מהנדס בניין שזו התמחותו והוא מורשה לכך. חוות דעת הנדסית שתמצא ליקויים שעלותם יקרה או תגרע זמן יקר מהקונה יכולה לגרום לנכס לא להמכר ולביטול עסקה. יש לזכור כי מדובר ברכישה החשובה והמשמעותית בחייכם וכל מה שתגלו לפני הרכישה יחסוך מכם הפתעות בהמשך ומקסימום ישכנעו אתכם שפעלתם נכון.

בתום הבדיקה יתקבל מסמך חתום על ידי המהנדס שגם תקף בבית משפט במידה ויהיה צורך בכך ואנו מקווים שלא. המסמך ימנה את הליקויים לפי חלוקה לסעיפים ומדורגים. הרשימה תכלול ליקויים מאוד פשוטים וקלים לתיקון ועד חמורים שיצריכו מכם לשקול בשנית כדאיות לעומת רווח.

בנוסף, כחלק מהמסך יוצעו לכם הצעות לתיקון כל הליקויים, כדאיות  ועלויות. בכל הנוגע להתקשרות מול הגוף המוכר, המהנדס שמבצע עבורכם את הבדיקה יכול לסייע. כחלק מהשירות של חוות הדעת ההנדסית ישנו ליווי בעת הרכישה ומשא ומתן שיכול להוזיל משמעותית את ערך הנכס. כל זה במידה ויתגלו ליקויים שעלות תיקונים יקרה או כזו שתמנע מכם זמן רב עד שתוכלו ליהנות מהנכס. אנו בכל מקרה מקווים ומאחלים שכל בדיקה תמצא ריקה מליקויים קשים.

לסיכום, חוות דעת הנדסית של בדק בית היא יותר מחשובה על מנת להבטיח לכם שקט נפשי ובעיקר לשים חותמת על רכישה מוצלחת. את חוות הדעת מזמינים רק ממהנדס המורשה לכך. מומלץ בעת הבדיקה להיות נוכחים. כך תוכלו לוודא כי הכל נבדק ואין קלות ראש. המטרה העיקרית בחוות הדעת היא לוודא כי הנכס בטוח למגורים ויש לזכור זאת.

אל תקנו חתול בשק גם אם על פניו הכל נראה תקין. אין תחליף לאיש מקצוע בעל ניסיון שבודק את הנכס ומוודא כי אין ליקויים חמורים ובעיקר מבטיח את החלטת הרכישה וכדאיותה.