חוות דעת בליקויי בנייה

כבר הזמנתם מהנדס מומחה לביצוע בדק בית לנכס, הוא הגיע, בחן ומדד, צילם את הליקויים שאיתר, בדק את הפתחים, בדק את האיטום, ביצע בדיקה לצנרת, בדק האם הנכס  קביל משפטית למכירה ובטח עכשיו אתם שואלים את עצמכם, מה אני מקבל בסוף?

אתם אמורים לקבל דוח מפורט וחתום שאיתו תוכלו ללכת אפילו לבית המשפט חלילה אם יהיה בכך הצורך. חשוב לדעת שחוות הדעת לגבי הליקויים שימצאו יכולות להשתנות וזה עדיין תלוי בבודק. משמע, מספר בודקים יכולים לתת דוחות שונים. לכן יש לשים דגש במומחיות הבודק ואנו אף ממליצים לסייר איתו בנכס בזמן הבדיקה ולוודא כי הוא לא מקל ראש או מפספס ליקויים.

בדוח שתקבלו יהיו רשומים לפי סעיפים כל הליקויים שנמצאו כולל עלויות לתיקון, ערך הנכס לאחר מציאת הליקויים ואפילו עצות לתיקון. את הדוח החתום, עליכם להגיש או לקבלן או לבעל הנכס ממנו אתם מעוניינים לבצע את הרכישה. לא תמיד תתקבל תגובה שתשביע את רצונכם וקל להבין מדוע. אנו נמצאים בשוק נדל"ן פרוץ. היצע נמוך וביקוש גבוה.

כאשר אתם לוקחים מומחה לבדק בית הוא מלווה אתכם בשיח מול המוכר או הקבלן ואתם למעשה לא נשארים לבד עם הבעיות.

ישנם מקרים שבעלי הנכסים לוקחים לתשומת ליבם את הדוח בעיקר אם העסקה בשלבים מתקדמים ואם באמת הדוח מספיק משכנע והם אכן מבינים כי מדובר בליקויים שגם ככה מורידים מערך הנכס וכדאי לתקן או להוריד מהסכום המבוקש ידכם על העליונה.

לסיכום,

ביחרו בקפידה את החברה שתבצע עבורכם את בדק הבית. במידה ואתם לא בטוחים גם לאחר הבדיקה שווה וכדאי להזמין חוות דעת נוספת. אתם אמורים לקבל דוח מפורט המונה את כל הליקויים גם אלו החיצוניים לנכס- גינה, חניה, מחסן ועוד.