כל מה שחשוב לדעת על בדיקת בדק בית

יש קיצורי דרך שלעיתים הם טובים ונכונים, אך לא זה. "בדק בית", היא אחת הבדיקות החשובות שתעשו עבור הנכס שלכם. מומלץ לפני הרכישה אך אם אתם אחרי, עדיין כדאי ואף רצוי.

מהי הבדיקה והיקפה:

הבדיקה מבוצעת על ידי מהנדס שזו הכשרתו. הבדיקה מבוצעת על פי טופס המחולק לסעיפים ותתי סעיפים. המטרה העיקרית של הבדיקה היא לאתר ליקויים בנכס. מליקויים קלים וקטנים ועד ליקויים מסוכנים. היתרונות של הבדיקה הם גדולים ורבים. ראשית, כל אחד מאיתנו רוצה לדעת מה מצב הנכס שאנו עומדים לרכוש, למכור או שכבר גרים בו. שנית, הבדיקה יכולה להוות קלף מיקוח מול המוכר או הקבלן במידה והדירה חדשה. לא פעם, נעשו הפחתות מחיר משמעותיות בגלל ליקויים שנמצאו ואף, ביטולי עסקה במידה ונמצאו ליקויים מסכנים.

הליקויים הנפוצים:

  • בעיות רטיבותבעיית הרטיבות נגרמת עקב איטום לא נכון של המבנה
  • סדקים– בנייה לא איכותית יכולה להוביל לסדקים קלים או סדקים עמוקים ומסוכנים
  • יציבות– במידה והנכס לא בוצע לפי התוכנית המקורית יתכנו ליקויי יציבות

ישנם ליקויים שפשוט וקל לתקן, אך הבעיה מתחילה כאשר מתגלים ליקויים קשים הדורשים עבודה קבלנית ואף עיכוב מכניסה לנכס. כחלק מהבדיקה, עבור כל ליקויי יתקבל מהמהנדס, פירוט על עלות התיקון וכדאיות.

לסיכומו של דבר, בדיקת בדק בית היא בדיקה חשובה עבורכם ועבור הנכס שלכם. היא מציירת עבורכם תמונה מדוייקת על מצבו ועל כדאיות העסקה. לעיתים תגלו שאפילו רכישה של נכס מקבלן יכולה להיות לא כדאית ולא מומלצת.

בהצלחה!