בדק בית הוא עניין הכרחי עבור אנשים המתעתדים לרכוש נכס או דירה מסוג כלשהו. תכליתו להביא בפנינו, רוכשי הדירות, תמונה מקיפה ואמיתית של מצב הנכס. באמצעות ביקורת מבנים מקצועית תוכלו להימנע מעוגמות נפש, מתשלומים מיותרים ומהרבה כאבי ראש.

 

בדק בית – איך מקצרים את התהליך ?

יש כמה דברים שאנחנו רוכשי הדירות יכולים לעשות ואף מומלץ כי נעשה אותם בטרם אנחנו רוכשים דירה ומאכלסים אותה. אין זה משנה אם מדובר בנכס חדש או דירה מיד שנייה. בשני המקרים קיים סיכוי ממשי לגילוי ליקויים ופגמים.

כאשר אתם עומדים לרכוש דירה

בדקו היטב כי אכן קבלן בניה זה שרכשתם ממנו את הנכס הוא בעליהן של הנכס והקרקע.
בנוסף, השתדלו לרכוש דירות אך ורק מקבלנים אשר רשומים בפנקס הקבלנים ואשר עובדים עם רישיון קבלן בר תוקף. בדק בית מקיף אף יבחן היטב את היתרי הבנייה ונסח הרישום בטאבו.

דברים נוספים שיש לשים אליהם לב בטרם חותמים על חוזה עם קבלן או מוכר דירה הם האם מוקצית לכם חנייה מסודרת והאם היא כלולה כבר בתשלום. ודאו כי הנכס מחובר היטב למשאבים חיוניים כגון: דוד שמש, גז, טלוויזיה, כבלים, חשמל, טלפון ומים.

חותמים על החוזה רק לאחר עריכת בדק בית !

לאחר שוידאתם כי כל האלמנטים הללו תקינים עוד אל תחתמו על חוזה, שכן לחוזה כזה מעמד משפטי מחייב.
כעת הזמינו חברת בדק בית המתמחה במתן שירותי בדיקת ליקויי בניה מקצועית שתעזור לכם לבחון לעומק את מצב הבית או הדירה. רק לאחר שתערכו ביקורת מבנים מקצועית תוכלו לקבל תמונת מצב אמיתית ונאמנה של הנכס. ורק לאחר שהקבלן או בעל הדירה יתקן את כל הכשלים שנמצאו – חתמו על החוזה.

 

אחריותו של הקבלן

קיימים חוקים במדינת ישראל המגנים על צרכני הדירות ומבטיחים להם הגנה. אולם על מנת לזכות להגנה זו, יש לערוך ביקורת ליקויי בניה מקצועית ומקיפה. בנוסף קיימים גם חוקים נוספים וכלליים יותר המגנים על צרכנים באשר הם וגם להם נודעת השפעה במקרים של ליקויי בניה.

חוק הנקרא תיקון לחוק המכר הנחקק בשנת 1990 ובו מוגדרת אחריותו של הקבלן כלפי רוכשי הדירות נועד להגן על זכויותיהם של רוכשי הדירה.

לפי חוק זה מחויב הקבלן לתקן את הליקויים הבאים תוך שלוש שנים עד שבע שנים, כשלים אמיתיים שנמצאו בהליך בדק בית מקצועי:

כך למשל הקבלן מחויב לתקן תוך שלוש שנים נזקים כגון רטיבויות, דוודים, מכונות, מנועים, רצפות וחיפויים לקויים. תוך שנתיים על הקבלן לתקן בעיות בצנרת, מרזבים ואף ליקויים במערכת ההסקה. עד תקופה של חמש שנים מוטלת החובה על הקבלן לתיקון של סדקים בתקרה כמו גם בקירות. ובתקופה של שבע שנים עליו לתקן קילופים בחיפויים.

אם כן, בטרם אתם רצים וחותמים על חוזה קניית בית, מוטב לערוך בדק בית מקצועי שיעריך את מצב הבית, יגלה כשלים ויביא לקבלן או את מוכר הדירה לתיקונם של אותם ליקויי בניה.