איתור רטיבות

לא פעם אנו ניתקל במצב לא פשוט… בכל הקשור לרטיבות. מה מקור הרטיבות למשל. הרי כדי לפתור את הבעיה צריך לאתר היכן התקלה על ידי ביצוע בדיקה לאיתור רטיבות. כאשר אנחנו נתקלים בבעיה לאתר את מקור הרטיבות ככל הנראה זה אומר לנו שמקור הנזילה לא חשוף על פני השטח. אל ייאוש. לשם כך קיימים מומחים שכל עבודתם היא לאתר את המקור של הבעיה. מומחה זה אמור להגיע עם ציוד מיוחד. למשל מצלמה תרמית המשקפת ריכוזים של חום או קור. מומחה בעל ניסיון ידע לזהות איזה מהריכוזים הוא חשוד ומצריך בדיקה נוספת. אביזר נוסף שמשתמשים בו לאיתור היא מצלמה עם סיב אופטי. המצלמה משמשת אותנו להסתכלות עמוקה יותר במקומות שהדרך היחידה להגיע אליהם היא לבצע שברים במבנים. מה שאנחנו כמובן רוצים להמנע ממנו. אחרי שגילנו בשעה טובה את מקור הנזילה נשארה הרטיבות. בעיות הרטיבות לא נעלמות מעצמן אם לא מטפלים או דוחים לחורף הבא. נכון שזה מאוד מתסכל ומלווה בריח רע שמתפשט בבית ובמקרים קיצוניים יופיע עובש שגם מסוכן בריאותית, גורם לאלרגיות קשות, התפשטות לאריגים בארון ובעיות נשימה.  אך בהחלט מדובר בבעיה נפוצה אשר ניתן בקלות יחסית לאתר, לתקן ולמגר מהבית.

במידה ותבחרו  לטפל בבעיה מאוחר יותר היא ככל הנראה רק תחמיר ואף עלולה לגרום לבעיות שלד בנכס. חשוב לדעת, ברוב המקרים בעיית הרטיבות שקיימת אצלכם נובעת מהבעיה אצל השכנים. נסו לפתור את הבעיה בנועם לטובת כל הצדדים. זכרו שהמטרה העיקרית היא לפתור את הבעיה במהירות ולא להתנצח. התייעצו מול חברות הביטוח לגבי הנכס ומה הביטוח שברשותכם מכסה מבחינת תיקון הנזקים ואיתור הליקוי. במקרים רבים, חברות הביטוח משתתפות כמעט במאת האחוזים.

תיקון הכתמים שנוצרו:

לפני שמתחילים בתיקון כתמי הרטיבות יש להמתין ולייבש את הקירות או התקרה. וודאו כי איתרתם את כל כתמי הרטיבות. אם מדובר בצנרת או איטום תופתעו לגלות כתמי רטיבות גם מאחורי הריהוט הצמוד לקיר. לאחר מכן מומלץ להזמין איש מקצוע על מנת לנקות את העובש שנוצר, לקלף את הטיח בזהירות ולבצע מילוי וצבע מחדש. אנחנו מבטיחים לכם שאחרי הבית נראה כמו חדש ולא תזכרו שהתקרה טפטפה מים וכתם ענקי כיסה אותה. מה שחשוב לזכור שכאשר מטפלים בבעיות רטיבות אנחנו מחפשים פיתרון לטווח ארוך אם לא לתמיד. לא מדובר בליקוי שאנחנו רוצים כל שנה לשלם ולסבול ממנו. טפלו בבעיה ביסודיות והתייחסו אליה ברצינות מרובה והעיקר שיהיה בית חם ויבש!