מתישהו תתיקלו בו. כתם מים על הקירות או התקרה. בהתחלה כנראה תתעלמו מהמפגע ואולי אפילו תנסו לתקן ולהסתיר עם צבע עד שתראו שצץ כתם נוסף. במקרה של רטיבות מוכרחים לטפל. לא מדובר בבעיה שתחלוף מעצמה ותעלם. היא לרוב תיווצר בגלל בעיות איטום או אינסטלציה. במקרה של בניין משותף ייתכן שתגלו שהרטיבות לא באשמת הזנחת הנכס שלכם אלא בכלל של השכנים.

בשונה מבעבר שהיו מתבצעים נזקים משמעותיים לנכס בתיקון נזקי הרטיבות או יותר נכון איתור הבעיה. כיום ישנן מערכות טכנולוגיות שחוסכות הרבה כאבי ראש. אם מבחינת איתור המקור וטיפול ממוקד ואם מבחינת התיקון. ישנה כיום אפשרות לבדוק צנרת באמצעות החדרת סיבים אופטיים, הדמיות וסריקות תרמיות ועוד, אלה הם רק חלק מהטכנולוגיות המאפשרות כיום למומחים חיים קלים יותר וחיסכון של הרבה כסף וכאב ראש. הרי הדבר האחרון שאתם רוצים זה לחיות באי נוחות בביתכם עד שמאתרים את הנזילה ומטפלים ברטיבות.

בעיה משנית אך מטרידה שמתווספת לרטיבות ברצפה ובקירות עלולה לגרום להתפתחות לא רצוייה של עובש, חיידקים, פטריות ולחות יתר בבית ולהתפשט גם לארונות הבגדים ולאזורים שלא קרובים למקור הבעיה. מדובר בבעיה מסוכנת לבריאות ומשבשת את איכות החיים של כל בני הבית. הסכנות הבריאותיות שיכולות להתפתח הן אלרגיות ובעיות נשימה. חשוב לדעת, אין התפתחות עובש ללא בעיית לחות או רטיבות. השניים תלויים זה בזה. דאגו לאוורר את הבית ככל האפשר על מנת לסייע לרטיבות להתייבש מהר יותר. במידה ואתם אפילו לא רואים כתמי רטיבות אך מריחים ריח רע, אל תתעלמו. ככל הנראה מדובר בעובש ורטיבות שטרם נראת לעין.

למי פונים:

במידה ויש ברשותכם ביטוח על הנכס שגם מכסה נזילות, צרו עימם קשר וודאו האם אתם זכאים במסגרת הביטוחית. אולי תופתעו לטובה כי הביטוח מכסה את מרבית הנזקים. במידה ולא, פנו לאינסטלטור שיבצע בדיקה במערכת האינסטלציה. ביחרו חברה או איש מקצוע שברשותו כלים מתקדמים לאיתור הבעיה ותיקונה. במקרה של נזילה שבגללה רטיבות אין מקום לניחושים או טעויות. הטכולוגיה המתקדמת שקיימת היום מאפשרת מינימום נזקים אם בכלל. המכשור המתקדם שקיים אצל אנשי המקצוע מאפשר נוחות בטיפול ללא הוצאה כספית גבוהה. במידה ותקבלו הצעת מחיר שנראת לכם נמוכה מידי, וודאו כי אכן מדובר באיש מקצוע מומחה ואמין. רק מומחים יכולים לפתור אחת ולתמיד בעיות נזילות ורטיבות. בכל מקרה, התופעה לא תעלם מעצמה ותצוץ שוב בחורף הבא.

חורף נעים, חם ויבש בבית!