כיצד מבצעים בדיקת רטיבות – הבדיקה שתציל אתכם מנזקים כבדים

אז כיצד מבצעים בדיקת רטיבות? רטיבות היא דבר שרבים מבעלי הדירות חוששים ממנו. רטיבות יכולה לשבש לנו את אורח החיים ולגרום לנזקים כבדים בהיבטים כספיים ואף נזקים עצומים לבית. 

מליקוי קטן שמתחיל בעובש קל, הרטיבות יכולה להתפשט לרחבי הבית בהיקפים עצומים ולגרום לבלגן שלם. אבחון מהיר ופתרון הבעיה יכולה למנוע מאיתנו את כאב הראש העתידי וגם לחסוך על הדרך עשרות אלפי שקלים.

את בדיקת הרטיבות מבצע איש מקצוע מומחה אשר הוא מהנדס מומחה במסגרת בדיקת בדק בית

הסכנה הגדולה ביותר רטיבות בדירה שלנו לא רק יכולה לבוא לידי ביטוי בדירה הפרטית שלנו אלא היא אף עלולה לדלוף ולזלוג אל השכנים שלנו, שלפתע יזהו אף הם סימני של עובשים כאלו ואחרים. כך שהנזק יכול להיות כפול. במסגרת מאמר זה אנו נסביר כיצד מתפתחת רטיבות וכיצד ניתן למנוע אותה

כיצד נגרמת רטיבות בבית שלנו?

רטיבות יכולה להיגרם מסיבות רבות בבית שלנו. כך לדוגמא אחת הסיבות המרכזיות היא פיצוץ בצנרת המים אשר לרוב מתרחשת בצינור פנימי. את תוצאות הפיצוץ אנו נראה על הקירות שלנו ומיד ניתן להבחין כי יש כאן סימנים של עובש התחלתי. 

חורף הוא אחד מעונות השנה המשפיעות ביותר על הדירות שלנו, איטום לקוי של הקירות יכול להביא למצב של חדירת מים חיצוניים שיכולים לחדור לדירה שלנו דרך הקירות החיצוניים. 

בנוסף, קוו צינור של ביוב אשר עם סדקים יכול אף להביא לאותו מצב אשר יתבטאו בעובש על הקירות. 

דוגמא נוספת היא רטיבות תת ריצפתית. זו עלולה להיגרם בעקבות מים כלואים מתחת לריצוף ותביא למצב של ליקויים ברצפות רחבי הבית או בעקבות חימום תת רצפתי אשר עשוי להביא לתוצאה דומה.

מי מבצע בדיקת רטיבות בדירה?

אל תתנו לכל בעל מקצוע לגעת לכם בדירה ולטפל לכם ברטיבות במידה וראיתם עובש על הקיר או בעיות ברצפות שלכם בבית. 

על בעל המקצוע להיות עם הכשרות מתאימות בתחום ומקצועי כדי לבצע את הבדיקה המקיפה והיסודית ביותר בתחום. 

כדי לבדוק רטיבויות שונות בבית, עליכם לבצע בדיקת בדק בית אשר מתבצעת ע"י מהנדס מומחה מתחום הבנייה של חברת טרמינל בדק בית.  

זכרו, אם תתעלמו מהבעיה ותנסו לדחות את הקץ, אתם עלולים לשלם אחר כך מחיר כבד מאוד.