בדק בית דירה חדשה

שלום לכם,

ברוכים הבאים לדף בדק בית – דירה חדשה  בטרם נשיא עצות מקצועיות
נציג מכתב תודה של לקוחות החברה המעיד עלינו ועל פועלינו:

21.10.2010

לכבוד: חברת טרמינל.
מאת : קרן ורונן בן אפריים.

הנדון: מכתב תודה.

בתאריך 14.10.2010 , הגיעו לדירתי החדשה בודקי חברת "טרמינל בדק בית" לפי בקשתי על מנת לקבוע ולהוציא דוח ליקויים מלא עבור הקבלן. יש לציין שהשירות היה מקצועי, הבודקים היו מסבירי פנים, סובלניים ואדיבים. הבדיקה הייתה יסודית ומעמיקה, עד כדי כך שהם הפנו את תשומת ליבי לליקויים שאני לא הבחנתי כלל וליקויים שאף לא עומדים בתקן. יש לציין שחלק מהליקויים, לא הייתי יכולה למצוא ואזי הייתה מתעוררות מספר בעיות לא נעימות בעתיד. כמו כן יש לציין שאף אחד מהבודקים לא הסתכל על השעון, דהיינו, הבדיקה ארכה מספר שעות על מנת
שלא "יברח" איזשהו ליקוי מעיניהם.
הדוח שהתקבל לידי הינו מקצועי , יסודי, מובהר היטב ואף כולל הערכת עלויות תיקון ופסקאות המראות את התקן הנכון לכל ליקוי וליקוי. אין ספק שכעת אנו רגועים יותר משנמצאו הליקויים. הננו מאמינים שלפני כל פריט כל ראשוני יש להזמין בודקים והמלצתי היא להזמין בודקים מחברת טרמינל. אין ספק שלאחר שהקבלן יודיע לי על ביצוע התיקונים אזמין בודקים מחברת "טרמינל בדק בית", על מנת שהם יבדקו אם אכן הליקויים תוקנו. במידה ובעתיד אם אזדקק לשירותים נוספים שחברת טרמינל מספקת, אין ספק שרק אותם אזמין.

יישר כח!
תודה רבה

רונן וקרן בן אפריים.

ומכתבים בוידאו בבקשה:

ובכן ניתן ללמוד כמה עיקרים על מהלך בדק בית דירה חדשה מתוך מכתב זה:

  1. הליך בדק בית דירה חדשה מסתיים כאשר הוא מסתיים, יש להשקיע בו את כמות הזמן הדרושה, יסודיות היא הכרחית, רצון טוב הוא ערובה לתוצאה שלמה.
  2. ליקויי בניה רבים 360 במספר קיימים, בודק, מומחה בתחומו, המבצע בדק בית דירה חדשה, יודע היכן לחפש ליקויי בניה ואילו ליקויי בניה הוא עשוי למצוא.
  3. בכדי שדו"ח בדק בית דירה חדשה יהיה ברור, מקיף ויסודי, בחרה חברת טרמינל בדק בית לפתח צ'ק ליסט, עליה לחברה פטנט רשום, מטרת הצ'ק ליסט היא יצירת הליך בדק בית דירה חדשה אשר אינו מחסיר ולו הפרט הקטן ביותר. חשוב לציין כי לחברת טרמינל בדק בית צ'ק ליסט לכל אחת מסוגי הביקורות, ביקורת רכוש משותף וכן ביקורת דירה יש שניה.
  4. יש שקט נפשי גדול מאוד לאור הידיעה כי בודק הוא זה שבודק את תקינות עבודת הבניה ואיכותה לאחר שסיים הקבלן לבנות את דירתכם החדשה. לבטחון הזה יש ערך גדול מאוד נפשי וכלכלי – תמצאו בסוף קישורים לדוחות בדק בית דירה חדשה וכן פסקי דין בדק בית דירה חדשה.תשובות לשאלות נפוצות על בדק בית דירה חדשה

 

מה כולל בדק בית דירה חדשה ?

בדק בית דירה חדשה כולל כ-300 בדיקות של תחומי בניה שונים אשר עשויים להמצא בהם ליקויי בניה.

 

מה הופך את דו"ח בדק בית דירה חדשה של טרמינל בדק בית לכזה טוב כמו שמדברים עליו בני הזוג בן אפריים ?
העובדה שדו"ח בדק בית דירה חדשה של טרמינל בדק בית מעודכן, מכיל בתוכו את התקן המדויק לכל ליקוי בניה וכולל 300 בדיקות לאיתור 360 ליקויי בניה, מאפשר לבודקים שלנו בסופו של דבר יחד עם הניסיון הרב שלהן ומומחיותם, להוציא דו"ח בדק בית שלם לגמרי.

תוכלו לראות חלק מדו"ח בדק בית דירה חדשה העוסק אך ורק במילוי המיישקים – החיבור בין הבלטות, בצמנט לו כולם קוראים רובה.
שימו לב לשילוב התקנות בדו"ח וכן לתמחור התיקון:

"באזור במקומות פזורים בדירה ,סלון,חדרי שינה, מטבח,וכו , בוצע מילוי למישקים שבין האריחים (רובה) באופן לקוי, כך שחלק מן המילוי התפורר. כושר ההדבקה לקוי.

באזור כל הדירה, בוצע מילוי למישקים שבין האריחים (רובה) בחומר בעל ספיגות גבוהה, כך שהגוון השתנה ונהיה כהה יותר מהגוון המקורי.

הליקוי אסור עפ"י תקן ישראלי ת"י 1555 חלק 3 סעיף 2.1.9.1, ציטוט:

חומרי מילוי למישקים רגילים

 למילוי מישקים רגילים תשמש תערובת מוכנה מראש על בסיס צמנט, מגוון או לא מגוון, שיש להוסיף לה באתר מים או מוסף פולימרי, בהתאם להוראות יצרן חומר המילוי גוון חומר המילוי יתאים לדרישות המתכנן.

חומרי המילוי למישקים רגילים יהיו בעלי ספיגות נימית נמוכה, כושר הידבקות טוב לצידי האריחים ועמידות בתנאי סביבה שונים (כגון סביבה ימית) לפי הצורך.

יש להיוועץ ביצרן חומרי המילוי בדבר התאמתם לדרישות התכנון המפורטות בתקן זה ובדבר אופן השימוש בהם.

הערה:

תערובת על בסיס צמנט מתאימה בדרך כלל לרוב היישומים, אולם בתנאים שבהם צריכים חומרי המילוי לעמוד בדרישות נוספות (ראו סעיף 4.3) אפשר להשתמש בתערובת על בסיס שרף אפוקסי, בהתאם להוראות היצרן.

וכן עפ"י סעיף 2.1.9.3, ציטוט:

חומרי איטום למישקי התפשטות ולמישקי הפרדה

בחירת חומרי האיטום למישקי התפשטות ולמישקי הפרדה (ראו גם סעיף 4.7) תלויה

בגורמים רבים, כגון: משיכות, עמידות בהתקפת כימיקלים, עמידות בקרינת UV,חוזק הידבקות, קיימות, הכתמה, שחיקה, הינזקות בתהליך הניקוי. גם קלות ההשמה היא גורם המשפיע על בחירת חומרי האיטום. בכל מקרה יש להתחשב בהוראות היצרן.

חומרי האיטום יתאימו לדרישות התקן הישראלי ת"י 1536.

וכן עפ"י סעיף 4.3.4, ציטוט:

בבחירת חומרי המילוי למישקים רגילים (ראו סעיף 2.1.9.1) יציין המתכנן דרישות נוספות בהתאם למקום התקנת מערכת הריצפה, כגון: עמידות בחום למערכת ריצפה המותקנת מעל מערכת חימום תת-רצפתית; עמידות בחומצות; עמידות במים; עמידות בעובש לאזורים רטובים, כגון מקלחות.

דרישות נוספות יהיו בהתאם לדרישות המתכנן.

וכן עפ"י סעיף 5.1.5.1 שבתקן, ציטוט:

בדיקת מילוי המישקים

מילוי המישקים אחיד וללא חורים ומתאים לגוון שהוזמן.

(3,500 ₪ ).

או למשל בבית חדש זה בו נימצאו ליקויי בניה בחשמל

 

לא הותקן מאוורר מכני חשמלי בחדר הרחצה במפלס העליון וזאת כפי שנדרש ע"פ תקנות התכנון והבנייה סעיף 2.44, נדרש כי בכל חדר שירות שאין בו פתח אוורור חיצוני או ארובת אוורור יותקן מאוורר חשמלי, ציטוט:

חדר שרות שאין בו חלון הנפתח כלפי חוץ ואינו מאוורר באמצעים המפורטים סעיפים 2.41-2.43, יאוורר באמצעות צינור נפרד או באמצעות צינור מאסף המצויד במאוורר חשמלי.

(1 יחידות x 2,000 ₪/יח' =2,000 ₪)

 

 

דוחו"ת בדק בית דירה חדשה

פסקי דין בדק בית דירה חדשה