איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

ראשית, מהי מצלמה תרמית ואיך היא מסייעת לנו באיתור הנזילה.

מצלמה תרמית (Thermal Imaging Camera) היא למעשה מצלמת חום המציגה אובייקטים בצבעים שונים. הצבעים השונים הם המשקפים את מידות החום השונות על פי מדרג .

צבע אדום עד לבן מצביע על טמפרטורה גבוהה.
צבע סגול – כחול – תכלת עד ירוק מצביע על טמפרטורה נמוכה.

בעבר, על מנת לאתר את מקור הנזילה נאלצנו בחלק מהמקרים להסתמך בעיקר על הניסיון המקצועי ותחושת הבטן של אינסטלטורים ומהנדסים למינהם. גם היום בחלק מהמקרים, יאתרו בפשטות ובקלות נזילה ואת מקורה אך אין ספק כי השימוש במצלמה תרמית לאיתור מקור הנזילה מקצר באופן משמעותי את הדרך לפיתרון. המצלמה היא כלי מקצועי ומדויק אשר בעזרתו איש המקצוע מאתר שברים, סדקים ועוד בצנרת. זה הזמן לציין כי רוב בעיות הנזילה והרטיבות  נגרמות כתוצאה מבעיות איטום שלא נעשות כראוי לנכס.

היתרונות בשימוש במצלמה תרמית

מניעת הרס מיותר למבנה- קידוחים, קירות והרמת מרצפות

פיתרון מהיר- אין מקום לניחושים ואין בכך צורך. על ידי שימוש במצלמה על ידי איש המקצוע, איתור הבעיה נעשה בקלות ובמהירות

עלויות- לעיתים הבעיה שתתגלה קטנה יותר מהמצופה וגם אם היא מורכבת, עצם העובדה שמקור הבעיה אותר תחסוך לנו זמן יקר, פינוי הנכס ועוד.

איכות חיים- במקום להרים חצי בית על מנת לנסות להבין מהיכן מגיעה הנזילה, תיקון התקלה נעשה במהירות תוך מינימום הפרעה לחיי היום יום המתנהלים בבית או במקום העבודה.

מקצועיות- אין ספק כי חברות המחזיקות ברשותן מצלמה תרמית עובדים ומתנהלים עם מכשור מתקדם החוסך זמן יקר וטרחה הן עבור הלקוח והן עבור עצמן.

לסיכום, במידה ונתקלתם בכתם רטיבות, ריח עובש בבית ואפילו נזילה שלא ברור מהיכן היא מגיעה, התייעצו מול איש מקצוע אמין לאיתור התקלה ווודאו מולו האם הבדיקה נעשית עם מצלמה תרמית. הדבר יחסוך לכם כסף, זמן וטרחה עתידית. במידה ונמצאה התקלה, יש לתקנה במיידי ולפתור את הבעיה על מנת שלא תחמיר.

בהצלחה!