בדיקת דירה לפני קנייה

למה לקנות בעיניים עצומות אם אפשר להשקיע עוד קצת ולהיות עוד יותר בטוחים? בעיקר אם מדובר ברכישה הכי משמעותית שתעשו בחייכם. לא פעם, אנו נתקלים בקונים להוטים שחושבים כי הם מצאו מציאה בעיקר בשוק הנדל"ן הנוכחי ואז מגלים כי הם נפלו בפח. ישנה חשיבות עצומה לבדיקת הנכס לפני הקנייה. הדברים שתגלו יפתיעו אתכם ולעיתים אפילו את המוכרים שבכלל לא ידעו כי קיימת בעיה חמורה בנכס שלהם.

הליקויים הנפוצים:

  • בעיות רטיבות
  • סדקים עמוקים
  • איטום לקוי
  • סטיה מתוכנית המקור ההנדסית
  • בעיות יציבות מבנה

את הליקויים שציינו ויש עוד רבים, מורשה לבדוק ולאתר רק איש המומחה לכך ובעל ניסיון רב. ישנן לא מעט חברות המפעילות מהנדסים רק עבור בדיקות נכסים כדירות. המהנדס עובר על כל הנכס ועל התוכניות ההנדסיות ולפי סעיפים רבים מאתר את הליקויים. הוא גם הגורם שיתנהל בחלק מהמקרים מול המוכר ויגיע איתו ואתכם להסכמה. הוזלה במחיר, תיקונים ואף בחלק מהמקרים ביטול עסקה. חשוב לציין כי בדיקות שנעשות על ידי מהנדס מורשה תקפות גם בבית המשפט במידה ויהיה בכך צורך.

לסיכום, אנחנו מבינים שעברתם הרבה וחיפשתם וכשכבר מצאתם את מבוקשכם, אתם בעיקר רוצים לסגור את העסקה ולהתקדם אך קחו בחשבון שבמידה ולא תבצעו בדיקה מקיפה, אתם קונים בעיניים עצומות. אל תטעו, גם אם הנכס יחסית חדש ונראה מצויין, עדיין יכולים להתגלות בו ליקויים הדורשים תיקונים לא מעטים. את הבדיקה רשאי לבצע רק בודק מקצועי והוא לרוב יהיה מהנדס. אל תחסכו, ובחרו באיש מקצוע מנוסה ואתם אף רשאים להיות בנכס בזמן הבדיקה ואפילו מומלץ.

בהצלחה!