בדק בית לבית יד שניה

לאלו מכם שלא אוהבים לקנות חתול בשק, המאמר הזה עבורכם. ראשית מהו "בדק בית". ובכן, מדובר במונח מתחום הנדל"ן אשר אמור להבטיח את קנייתכם. רובנו לא רוכשים דירות כל שני וחמישי ואכן מדובר ברכישה הכי משמעותית ויקרה ומחייבת שנעשה. יש לציין כי הבדיקה נעשית על ידי מהנדסים מומחים שבודקים מ-א ועד ת מגוון בעיות שקשה לגלות בדרך כלל. למשל הנושא הנפוץ ביותר הוא ליקוי בניה מתחום האיטום אשר עלול לגרום לבעיות רטיבות ונזילות בנכנס והאם הן תקלות שבכלל וכדאי לתקן ועד כמה הן מורידות מערך הנכס. לעיתים החיסכון הכספי שנחסוך לעצמנו מבדיקה פשוטה יכול לחסוך לנו כאב ראש של שנים קדימה. כל זה ועוד גורמים לאנשים להעדיף שירות של בדק בית למבנה אשר בודק באופן יסודי ומעביר בסופו ללקוח דוח מפורט על כל הליקויים שנמצאו. בכל הקשור לדירות יד שנייה בדק הבית הוא אף משמעותי יותר. לרוב יהיו אלו דירות במבנים בעלי מספר שנים במקרה הטוב ואולי אף החליפו דיירים עם השנים. רוב בעלי הדירות מבצעים שיפוצים קוסמטיים או כאלו הקשורים לעיצוב פנים ופחות שמים דגש על הליבה של הבית. והכוונה היא לאיטום, אינסטלציה, רטיבות ועוד.

הנזקים שיכולים להמצא בדירות יד שנייה יכולים להיות כאלו שלאחר שיבדקו על ידי מומחה יוחלט כי עדיף לבטל את העיסקה היות וזה יצריך מצד הקונה לבצע שיפוץ מסיבי בעלות כלכלית גבוהה מאוד ועיכוב בכניסה. כמו כן, יש לקחת בחשבון שעדיין ישנן דירות יד שנייה במצב מצויין. אך בכל מקרה מומלץ להזמין חוות דעת מומחה לבצע בדק בית.

מה הבדיקה יכולה לגלות:

הבדיקה תבדוק את מצבו ותקינותו של המבנה, תגלה בעיות של רטיבות, נזילות מים, שקיעת ריצוף, סדקים בקירות, בעיות בחיפוי הקירות, נזקי צנרת, בידוד איכותי וליקויים אסתטיים, בעיות חיצוניות במבנה, גג, חניון או חניה, כניסות נוספות למבנה. אחד ההיבטים החשובים בבדק בית הוא ליקויי בטיחות. הבדיקות הראשונות שיבוצעו הם, האם המבנה יציב, יציבות בפני רעידות אדמה, האם חדר הביטחון נבנה לפי התקנים של משרד הביטחון ועוד.

בנוסף, הבדיקה לא רק מונה את הליקויים ומשאירה אתכם לשבור את הראש לבדכם אלא גם מייעצת בנוגע לדרכי התיקון, העלויות לכל תיקון, כדאיות וירידת ערך לנכס.

לסיכום, כדי לישון בשקט ולהיות רגועים פי כמה וכמה כאשר רוכשים דירה יד שניה, מומלץ להזמין בדק בית על ידי מומחה ולבצע רכישה כאשר כל הפרטים, העלויות והסיכונים ידועים לכם.