בדק בית יד 2

בדק בית היא סדרת בדיקות לפי מאפיינים קבועים שכל מטרתה לאתר ליקויים בנכס. כאשר אנחנו רוכשים דירה יד 2 יותר ממולץ שנבצע בדק בית. ישנם ליקויים הנוצרים מבלאי טבעי של שנים וישנם ליקויים שמקורם בתכנון הנדסי לקוי, שימוש בחומרי בניה לא איכותיים, עבודה לא מקצועית ועוד.

כל ליקוי ניתן לתקן אך לא כל ליקוי כדאי לתקן. כחלק מבדק הבית מתקבל דוח המפרט את הליקויים השונים, עלות התיקון והורדת מחיר מהנכס. לעיתים יימצאו ליקויים שכל כך פוגעים בערך הנכס שכקונים נאלץ לוותר על העסקה. הגוף שימליץ עברנו על חומרת הליקוי הוא המהנדס שנביא מטעמנו על מנת לבצע את בדק הבית. חשוב לפני כל רכישה לבצע את הבדיקה בטח כאשר מדובר בהשקעה כספית כה גדולה.

הליקויים הנפוצים:

פגמים אסתטיים הנגרמים מבלאי של שנים והזנחה

  • רטיבות– יכולה להוות מטרד אסתטי אך לעיתים מדובר במקור בעייתי יותר
  • סדקים במבנה- ישנם שני סוגי סדקים. דקיקים ועבים. את הדקיקים ניתן לתקן ולכסות בקלות אך את הסדקים העמוקים יש לבדוק ולוודא כי הם לא הגיעו לשלד המבנה. בנוסף, כאשר מבצעים בדק בית לדירה יד שנייה בודקים גם את המבנה מבחוץ.
  • איטום– חלונות ודלתות מצריכים איטום מקצועי על מנת למנוע רעש מבחוץ ככל האפשר, כניסת לחות, כניסת מים.
  • יציבות– כאשר אנו רוכשים דירה יד 2 עלינו לוודא את מספר השנים שהנכס קיים ומה התוכניות ההנדסיות שעל פיהם הוא נבנה.

כל אילו ועוד הם ליקויים נפוצים. רמת החומרה משתנה בין נכס לנכס. ההמלצה שלנו היא לא להסס ולהזמין חברת בדק בית על מנת שאיש מקצוע ימנה את כל הליקויים למסמך אחד. כאשר הדברים רשומים ונעשים באופן מקצועי ישנה אפשרות למשא ומתן מול המוכר. בפני המוכר יעמדו שתי אופציות. האחת, לתקן את הליקויים בעצמו או להוריד משמעותית את מחיר הנכס.

במידה ובעל הנכס יבחר לתקן את הליקויים שנמצאו, יש לאשר מולו כי המהנדס מטעמכם יפקח על איכות התיקונים ולוח הזמנים. כל זאת ועוד על מנת להבטיח נכס בטוח והשקעה נכונה מצדכם.