זה נכון שאתם רגע לפני הרכישה, ההתרגשות בשיאה ואתם כבר לא יכולים לחכות וכל מה שאתם רוצים זה לחתום את העסקה ולהכנס לדירה החדשה אך דבר אחד כדאי לעשות לפני- בדק בית. כל מה שקורה לפני יחסוך הרבה בהמשך. בדק בית היא למעשה סדרת בדיקות מתוכננת מראש לפי סעיפים וכל מטרתה לוודא כי אינם ליקויים בנכס ואם ישנם כאלו מה חומרתם, עלותם והאם הם פוגעים בנכס.

את הבדיקה מבצע מהנדס שהוכשר לכך. היא עובר על התוכנית ההנדסית של המבנה, מוודא כי היא תואמת למוצר הסופי ובנוסף הוא מאתר את הליקויים. בסיום הבדיקה עליו להגיש לכם דוח מפורט המונה את הליקויים שנמצאו, תיקונים, ועלויות.

בדק בית הוא אחד הצעדים שרוכשים נוטים לדלג עליהם. הם בהתרגשות שיא ופוחדים לפספס את הנכס בטח בשוק הנדל"ן הגועש. אנו ממליצים לכם תמיד לבדוק לפני רכישה. ייתכן שתופתעו לטובה ומה טוב אך יתכן כי תופתעו לרעה ותאלצו לשקול בשנית את הרכישה הכי משמעותית בחייכם.

הבדיקות שמבצעים בבדק בית:

ראשית הבודק עובר על כל פינות הנכס- פנים וחוץ. לא מספיק לבדוק את הנכס מבפנים. במידה ומדובר למשל בבניין דירות, במידה וקיימים ליקויים במבנה הם ישפיעו גם על הדירה.

  • רטיבות– אחד הליקויים הנפוצים. לעיתים קל לטפל בבעיה בעיקר אם מאתרים מהר את מקורה אך ישנם מקרים שמקור הרטיבות הוא לאו דווקא מהנכס עצמו.
  • סדקים– סדקים במבנה יכולים להוות מפגע אסתטי בלבד שטיפולו פשוט וזול אך הבעיה מתחילה כאשר הסדקים עמוקים ומגיעים לשלד.
  • יציבות– עמידה בתקני בניה על מנת לוודא כי הנכס בטוח.
  • איטום– מעבר על כל פתחי הנכס כולל מרפסת, חלונות ודלתות ולוודא כי נעשה איטום מלא וכי הוא לא נשחק.

את כל אילו ועוד בודקים בבדק בית. בסיום הבדיקה מתקבל דוח מפורט הישמש אתכם למשא ומתן מול המוכר באם תחליטו שכן לבצע את הרכישה.

ההמלצה שלנו, אל תדלגו על הצעד הזה. הרבה צרות יחסכו מכם בהמשך.

בהצלחה