בדיקת מבנים

בדיקת מבנים היא ממזמן כבר לא מותרות אלא הכרח אמיתי. הבדיקה מתבצעת לפני הכניסה לנכס או במהלך השהייה. בשנים האחרונות אנו עדים לליקויים מסכני חיים גם במבנים חדשים. וכמו כן, פעולות התכנון והבניה מצריכות עמידה בתקנות ותיאום מול מספר גורמים מה שיכול לגרור פספוסים או קלות ראש. כלקוחות, אין לכם שליטה מלאה על מה שמתבצע מאחורי הקלעים ורמת הביצוע לא חשופה. כמובן שאתם יכולים לפנות מזמנכם היקר ולהגיע בכל תקופה למבנה ולבצע בדיקת מבנים עם הקבלן והמהנדס אך לרובנו חסר הידע הזה וגם אם הוא קיים, הטרטור והזמן שזה יצריך מאיתנו הוא גדול ולא כדאי. בנוסף, כאשר אתם פונים לקבלן עם שאלות רוב הסיכויים שתקבלו תשובות שאת חלקן לא תבינו ולא תוכלו לבדוק ובעיקרון אתם תיכנסו לנכס מבלי לדעת למה נכנסתם ומה צפוי לכם בהמשך.

כאשר אתם בוחרים לקחת איש מומחה לבדיקת המבנה ועדיף שעה אחת קודם. הוא עובר על התוכניות ההנדסיות, התקנים מאתר את הליקויים אם ישנם והוא מגיע עם רשימה ארוכה של סעיפים ותתי סעיפים ומתנהל ישירות מול הקבלן והמהנדס הראשי ועובר איתם על כל ממצא על מנת שיהיה לך מבנה בטוח ומבנה שלא יצריך ממך תיקונים, שיפוצים או איכות חיים נמוכה. כאשר הקבלן מתנהל מול איש מקצוע יהיה לו קשה לסלף מידע או לנפנף את הבעיות שנמצאו. גם אם אתם חושבים שמצאתם מציאה בשוק וחבל לכם להתמהמה אנו ממליצים שלא לוותר על השלב הזה כדי להבטיח שאתם לא עושים טעות בהשקעה כה רצינית שבאמת יכולה להוביל או להצלחה כבירה או לכישלון בסדר גודל שישפיע על עתידכם לשנים רבות.

יש לציין כי ברוב המבנים ישנם ליקויים אך אנו מקווים שהם קלים ולא מפחיתים מערך הנכס. במקרים קיצוניים נמצאו ליקויים מסכני חיים של ממש.

לסיכום, בדיקת המבנה היא הכרח ולא בחירה בכל מבנה. מדובר בשלב שלעיתים מוותרים עליו כי כבר רוצים לסיים עם הרכישה ולהוטים או מעוניינים לחסוך כמה אלפי שקלים. מבחינתינו מדובר בטעות. אנו ממליצים תמיד להתייעץ עם אנשי המקצוע המומחים ולוודא כי המבנה ראשית, בטוח למגורים, עמידה בתקנים המחמירים, איכות בנייה גבוהה, איכות חומרים, איטום והרשימה עוד ארוכה. במידה וכבר נכנסתם לנכס זה לא מאוחר לבצע בדיקה למבנה. השקט הנפשי שתשיגו שווה הרבה מאוד. בעיקר בבתים בהם ישנם ילדים קטנים, אנו כהורים רוצים לדעת בביטחון מלא כי הבית שלנו בטוח עבורם וחלילה לא צפויה סכנה.