סדקים בקירות – איך מתמודדים עם הבעיה?

הם לרוב לא מזיקים ורק מפריעים בעין, אך ישנם מקרים בהם הם מהווים סכנה ומטרד של ממש, סדקים. כל נכס יסבול בזמן כלשהו מסדקים. אפילו נכסים חדשים. בעיית הסדקים נגרמת בגלל תנועה טבעית של המבנה ובדרך כלל מדובר בסדקים אסתטיים הניתנים לתיקון בקלות. אך המטרד מתחיל כאשר הסדקים עבים והם לאורך הקירות ובעיקר עמוקים. סדקים עמוקים יכולים להגרם בגלל טעות בתכנון ההנדסי, איכות בנייה נמוכה ועוד. על מנת לטפל בסדקים העמוקים יש להבין תחילה מדוע הם נגרמים והאם הם מסכנים את דיירי המבנה. אחת הבעיות הנגרמת כתוצאה מהסדקים היא בעיית רטיבות. כניסת מים לנכס היא רק אחת מהצרות. יש לדעת, כי את כל בעיות הסדקים וטיפולים ניתן לוודא טרם כניסה או רכישה לנכס על ידי "בדק בית"".

בבדק הבית מבצעים בדיקה גם בחלק החיצוני של הנכס. במידה ומדובר בקיר חיצוני יש לבצע בדיקת מומחה שיקבע עד כמה עמוקים הסדקים ורק מהנדס מורשה רשאי לבצע את הבדיקה למול התכנון ההנדסי המקורי. במידה והסדקים עמוקים, יש לטפל בהם באופן מיידי. הבעיה לא תיפתר מעצמה ולצערנו, תחמיר.

טיפול נכון בסדקים:

במידה ומדובר בסדקים אסתטיים בלבד, צבעי מומחה יפתור את הבעיה בקלות ובעלות נמוכה יחסית. אך במידה ומטפלים בסדקים עמוקים יש צורך בעבודה קבלנית ומהנדס. ראשית, להבין את מקור הסדקים ורק לאחר מכן להתחיל לבצע תיקונים. תמיד מומלץ לבצע בדיקות כאלו טרם רכישה או כניסה לנכס. ברוב המקרים במידה ויתגלו הליקויים טרם הכניסה לנכס, נוכל להוזיל מעלות העסקה.

בכל המקרים וסוגי הסדקים, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם איש מקצוע אמין שבחרתם בקפידה. ראשית יהיה עליו לקבוע האם מדובר בפגם אסתטי מציק או בבעיה חמורה. מומלץ לבצע סקר שוק למול הקבלנים והמנדסים ולבחור את המתאים עבורכם. אל תתפתו למחיר זול מידי. עדיף לשלם קצת יותר ולסיים עם הבעיה מאשר להגרר איתה תקופה ארוכה.

בהצלחה!