סדקים בקירות

הם קטנים ויכולים להיות גדולים, הם קיימים בכל נכס או מבנה. חדש או ישן. הם יכולים להופיע רק בקירות או בתקרה. סדקים. זה נראה לא טוב. למה זה קורה והאם זה מסוכן למבנה ומעיד על היציבות או תנועה שאנחנו לא מודעים לה?

כשמופיעים סדקים בקירות חשוב שנשאל את עצמנו מספר שאלות ולא נתעלם. למה הם החלו? האם הם מעידים על סכנה? האם מדובר רק במפגע אסתטי? עלות התיקון והאם זה יפתור את הבעיה?

סדקים בקירות יכולים להופיע לא רק בתוך הנכס אלא גם בקירות החיצוניים של המבנה. במידה ומדובר בקיר חיצוני יש לבצע בדיקת מומחה שיקבע עד כמה עמוק הסדק' ורק מהנדס מורשה לקבוע זאת. במידה והסדקים עמוקים, יש לקחת בחשבון שככל הנראה המבנה יסבול או סובל מכניסת מים או שאר מזיקים מה שיוביל לנזקי רטיבות.

בפעמים רבות במהלך בדק בית לפני כניסה לנכס הסדקים יכולים להעיד על ליקוי בניה. במידה והסדקים בתוך הדירה גדולים ועמוקים מדובר בליקויי והקבלן מחוייב לתקן זאת במהלך של עד חמש שנים מסיום הבנייה. כדי להרגיע, חשוב לציין כי ברוב המקרים לא מדובר בליקוי שמהווה סכנה למבנה אך כן חשוב לבדוק ולא להתעלם. לא מדובר במפגע שייעלם מעצמו אלא יחמיר עם הזמן.

טיפול בסדקים:

כאשר פונים לטפל בסדקים, יש להבדיל בין סדקים בקירות פנימיים או קירות חיצוניים. במידה ומדובר בסדקים דקיקים שהם בעיקר פוגמים במראה האסתטי של הנכס, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת בעצמכם. ביקור קצר והתייעצות באחד ממרכזי טמבור הרבים ותצאו כמעט שיפוצניקים. כמו כן, יש מספיק סרטונים ברשת שתוכלו ללמוד מהם. במידה ויש סדקים בקירות החיצוניים, מומלץ להזמין איש מקצוע שיוודא כי אין כניסת מים ויבצע תיקון שככל הנראה יהיה רציני יותר ממריחת שפכטל.

בכל המקרים אנו ממליצים לכם להתייעץ עם איש מקצוע. לבצע סקר שוק בנוגע למחירים וזמן עבודה ואכן לוודא כי הסדקים הם לא תופעת לוואי לבעיה רצינית יותר הקיימת במנה.