איתור נזילה

זה יכול להיות מטרד אמיתי שיגרום לכם לרצות לעזוב את הבית ומדובר בליקוי נפוץ ברוב הנכסים, נזילות. בעיית נזילה לרוב נגרמת כתוצאה מליקוי בנייה מתמשך. צנרת ישנה, צנרת מסועפת שהורכבה שלא כהלכה תגרום לנזילות ובעיית רטיבות. אחת הבעיות הקשות הן איתור הנזילה. מרגע שאותרה הבעיה ניתן לטפל בה יחסית בקלות, תלוי בחומרתה. אם בעבר היינו צריכים לפרק אריחים, ולהרים רצפות, כיום בטכנולוגיה החדישה, ניתן לאתר את הנזילה על ידי חיישנים עם מינימום נזקים ופירוק. יש לציין, כי ישנם מקרים בהם בעיית הנזילה היא לא אצלכם אלא אצל השכנים. זה בעיקר נפוץ בבניינים. כאשר ישנו פיצוץ בצינור בדירה מעליכם ואתם תסבלו מהנזק.

למי פונים:

במידה וישנה נזילה בדירה מעליכם, תוך מספר ימים או שבועות, כתם רטיבות יחל להופיע בתקרה. ראשית, פנו לשכנים והחלו לברר האם הם יודעים על הבעיה. בכל בניין מגורים קיים ביטוח וזה יהיה הזמן להפעיל אותו. במידה והבעיה אצלכם בנכס, צרו קשר עם חברות אינסטלציה מומחות בתחום. על תתפשרו על פחות מזה. את בעיית הנזילה לא מגלים בניחוש והדבר האחרון שאתם רוצים זה נזקים. עדיף להשקיע יותר בשלב האיתור לסיים עם הבעיה. חשוב לנו לציין, כי בעיית נזילה נחשבת ליקויי בניה והיא כחלק מבדיקה מקיפה שנקראת, "בדק בית"". ומומלץ מאוד לבצע אותה לפני רכישת נכס או כניסה לנכס.

לסיכום, בעיית נזילה ואיתורה יכולים להיות כאב ראש לא קטן. בעיקר עם מטפלים בה אנשים שלא מומחים לכך. אל תתפשרו ואל תתפתו למחירים נמוכים מידי. עדיף לשלם למומחה קצת יותר ולסיים עם הבעיה. מדובר בתקלה שלא נעלמת מעצמה ועם הזמן מחמירה ואף גוררת אחריה בעיות נוספות. אחד הסימנים לכך הם כתמי הרטיבות שלא יאחרו להגיע ולאחריהם בעיית העובש. כפי שכבר הבנתם, מומלץ לתקן ומהר.במידה ומדובר בבעיית נזילה אצל השכנים שלכם הבעיה יכולה להיות יותר מורכבת היות וזה כבר לא תלוי בכם ואתם למעשה סובלים מתופעת לוואי. ברוב המקרים, גם זה נפתר במהירות ושכנות טובה תמיד תסייע.

בהצלחה!