בעיות רטיבות

היא קיימת כמעט בכל נכס, בעיית רטיבות. בעיות רטיבות קיימות במהלך כל השנה ללא קשר למזג האויר. כמובן שבימי החורף הגשומים אנו נראה אותם יותר על פני השטח בקירות או בתקרה, אך במידה וקיימת בעיה היא לא תיפתר במהלך הקיץ אלא רק תתייבש ותשאיר כתמים חומים וקילופי קיר.

בעיית הרטיבות מעבר להיותה ליקוי בנייה רציני וליקוי אסתטי היא אף מסוכנת. בעיית רטיבות יוצרת עם הזמן ציפוי עובש חיידקי הגורם לריח רע בכל הבית, פגיעה בטקסטיל, פגיעה במערכת הנשימה.

את בעיית הרטיבות לא תמיד קל לאתר אך תמיד מומלץ לבצע בדק בית על מנת לאתר אותה מבעוד מועד. ריבוי סדקים למשל יכול להעיד על בעיית רטיבות. כפי שכבר הבנתם, דבר גורר דבר. סדקים גוררים בעיית איטום, בעיית האיטום תגרום לרטיבות ואחריהם העובש.

את כל אילו ועוד ניתן למנוע ועדיף שעה אחת קודם. כאשר מטפלים בבעיה בראשיתה חוסכים כסף רב, זמן וטרטור עתידי מול אנשי מקצוע.

במידה וכבר התגלתה בעיית רטיבות בנכס, הביאו איש מקצוע המומחה לכך ולא תקלו ראש. יש לאתר את מוקד הבעיה על מנת לא רק לטפל בלקות אלא למנוע ממנה לצוץ בשנית. במידה ומציעים לכך טיפול קוסמטי לבעיה, קחו בחשבון שהבעיה נפתרה רק למראית עין וככל הנראה בחורף הבא אתם תראו כתמי רטיבות חדשים.

איך בוחרים את איש המקצוע הנכון:

טיפול בבעיית רטיבות יכול להסתיים מהר ובקלות או להסחב על מספר עונות השנה. תמיד יש לבחור איש מקצוע המומחה בכך ובעל ניסיון ולא רק בטיפול האסתטי אלא באיתור מקור הבעיה. על מנת לאתר את המקור יש להשתמש בציוד המתאים ללא פגיעה בקירות או הרמת מרצפות. ישנם כיום מכשירים אופטיים שהפגיעה שלהם בנכס היא מינימלית אם בכלל. לא אצל כולם תמצאו את הציוד המתאים לכן כדאי להשקיע יותר. הדבר האחרון שאתם רוצים שיתחילו להרים את הרצפה ולפגוע בקירות על מנת לחפש נזילה.

יש לציין כי לעיתים בעיית הרטיבות שאתם רואים בביתכם לא נגרמה כתוצאה מנזילה שקיימת אצלכם, אלא קיימת בנכס הצמוד אליכם. אם מדובר בבניין מגורים, מדובר בדירה מעליכם. במידה וכך התגלה, רק כאשר תיפתר הבעיה אצל הדיירים מעליכם, תיפתר הבעיה בנכס שלכם.

לסיכום, בבעיית הרטיבות יש לטפל בכובד ראש על מנת לא להגיע למצבים בהם יש להתפנות מהנכס על מנת לתקנה. רק איש מקצוע מוסמך, רשאי לטפל בבעיית רטיבות לעומקה ולאתר אותה.